Правообладателям!
Представленный фрагмент книги размещен по согласованию с распространителем легального контента ООО "ЛитРес" (не более 20% исходного текста). Если вы считаете, что размещение материала нарушает ваши или чьи-либо права, то сообщите нам об этом.Читателям!
Оплатили, но не знаете что делать дальше?Текст бизнес-книги "Криптопрофіт"
Автор книги: Олександр Герасимович
Раздел: О бизнесе популярно, Бизнес-книги
Возрастные ограничения: +16
Текущая страница: 2 (всего у книги 3 страниц)
ТОП-10 криптовалют за версією CCID
CCID – це Центр з розвитку індустрії інформаційних технологій Китаю. У квітні 2020 року вдруге опублікували свій власний рейтинг. У топ-10 увійшли:
1. EOS – створений для масштабованих додатків, обміну інформацією між розробниками.
2. Tron.
3. Ethereum.
4. IOST – це надшвидка децентралізована блокчейн-мережа, заснована на консенсусному алгоритмі нового покоління «Proof of Believability» (PoB).
5. Lisk – блокчейн-платформа для розробників блокчейн-додатків на мові JavaScript.
6. NEO – криптовалюта і платформа для смарт-контрактів, розроблена для створення децентралізованих додатків.
7. QTUM – криптовалюта, створена для зв'язування Ethereum-смарт-контрактів і блокчейна біткойна.
8. NULS – це адаптивна блокчейн-платформа корпоративного рівня з відкритим вихідним кодом, яка пропонує швидкі бізнес-рішення для розробників. Завдяки мікросервісам, смарт-контрактам, міжмережевій взаємодії і миттєвій побудові ланцюжків, NULS встановлює новий галузевий стандарт в оптимізації впровадження блокчейнів.
9. XLM – платіжна мережа для приватних осіб і компаній з низькими комісіями за транзакції.
10. GXS
Далі, з 11 по 37 місце, йдуть такі проєкти: DASH, Bitcoin, BTS, XRP, STEEM, ETC, Ontology, NAS, ARK, KMD, ATOM, SC, WAVES, NANO, ZEC, ZIL, XMR, XVG, STRAT, HSR, LTC, ADA, BCN, Bitcoin Cash, Tezos, IOTA, DCR.
Чому біткойн не лопне, як бульбашка
Можливо, ви чули про такий сервіс, як 99bitcoins. На цьому сайті ведеться незвичайна статистика – підрахунок «смерті біткойна». Там зібрані заяви про те, що біткойн «помре». Станом на 1 червня 2021, біткойн «ховали» 416 разів. Проте, він живий, і все ще не пізно розглядати його в якості купівлі.
Людей змушує фіксувати збитки страх того, що біткойн проб'є всі розумні рівні підтримки і лопне. Ось прямо зникне. Біржі закриються, ферми віддадуть під нічліжки бездомним, а Сатоші накладе на себе руки. Але біткойн не може без фундаментальних причин впасти нижче певного рівня – це потрібно зрозуміти. І цей рівень – НЕ нуль. Майнінгові міста за типом Bitmain впливають на курс біткойна. Не настільки, щоб самим встановлювати ціну, але, по крайній мірі, в екстрених випадках вони можуть утримувати курс на рівні беззбитковості майнінгу. Їм потрібно оплачувати електроенергію, платити працівникам, обслуговувати приміщення, розробляти нове обладнання.
Поміркуйте ось над чим: монополісти видобутку біткойна щось не поспішають міняти сферу діяльності. Не закуповують плутоній, не розпочинають будівництво космічних шатлів. До речі, рівень беззбитковості весь час зростає слідом за складністю видобутку. Найгірше, що можна зараз зробити – вивести гроші. Зайти потім дешевше буде дуже складно. Близько дна взагалі ворушитися небезпечно, тут є тільки одна опція – поетапна купівля. Витравіть з себе шкідливу думку про те, що біткойн може знецінитися без фундаментальних підстав.
Крім того, на ринок криптовалют зайшли інституційні інвестори (Microstrategy, Grayscale Bitcoin Trust, Morgan Creek Digital і т.д.), фінансовий гігант PayPal також почав роботу з криптовалютами. Microstrategy зараз володіє більш ніж 90000 ВТС.
У Сальвадорі біткойн визнаний офіційним платіжним засобом з червня 2021 року.
Скриншот із Вікіпедії, Сальвадор
Тому, моя вам порада: якщо вже купили – ні в якому разі не продавайте. Якщо ще не купили – то зараз – саме час.
«… Bitcoin насправді – це голка, яка проткне бульбашку. Бульбашка – це божевільні фондові ринки і цінні папери, які підтримують центральні банки. Ось це бульбашки.» Джон Матоніс
Диверсифікація ризиків
Диверсифікація означає – ніколи не вкладайте все в один проєкт (в одну криптовалюту). Пам'ятайте, що ризик при інвестуванні є завжди. Відсутність диверсифікації – це найчастіша помилка інвестора початківця.
Раджу звернути увагу на DOT, BNB, LINK, ADA, XYM, ZIL, Ripple (XRP приблизно в 1000 разів швидше біткойна, а комісії нижче в стільки ж разів. Кожен переказ в системі xRapid на 40—70% дешевше SWIFT переказів – про це заявили керівники проєкту восени 2018 року).
Портфель має бути різноманітним. Наприклад, можна спочатку вкласти в біткойн. В наступному місяці – в Ethereum і т. д. Ні я, ні жоден інший криптотрейдер або експерт не дасть вам 100% гарантію, що токени з вашого портфеля принесуть хороший прибуток. Цілком може бути, що деякі з придбаних вами монет зазнають невдачі, і ви втратите 70—80% інвестицій. Але напевно залишаться ті 20—30%, які і принесуть найбільший дохід. Головне – з чогось почати.
Шанс одного разу прокинутися багатим ще є у кожного. Раніше лише дуже багаті і впливові люди могли вкладати в компанії, що розвиваються, і купувати акції. Тепер можливість інвестувати з'явилася і у звичайних людей. Все, що вам для цього потрібно – наявність ПК з підключенням до Інтернету і трохи коштів для інвестування на банківській картці. В цьому і є перевага інвестицій в криптовалюту. Досить зробити вкладення і забути про свою інвестицію на якийсь час.
Звичайно ж, не кожен зможе зробити великі інвестиції, але це і не є обов'язковим. Головне – не вкладати останні заощадження, не продавати при цьому майно, і вже, тим більше, не купувати криптовалюти в кредит.
Для моніторингу свого криптопортфеля раджу мобільний додаток Blockfolio.
Що слід враховувати при інвестиціях у криптовалюти:
1) не купуйте «шіткойни». Вивчіть криптовалюту, перш ніж купувати, подивіться на цінові графіки (денні, щотижневі), почитайте про крипту на форумі bitcointalk. Дізнайтеся, на яких біржах вона торгується, який обсяг її ринкової капіталізації, хто стоїть за її створенням.
2) Для початку, не поспішайте робити великі інвестиції. Спробуйте з невеликими сумами, для інтересу заради і для розуміння суті роботи криптовалюти, швидкості транзакцій і т. д.
Кому підійде даний спосіб заробітку
Пасивний заробіток на інвестиціях в крипту підійде будь-кому. Ви можете купити біткойн на 150 доларів, а можете витратити на нього 10 тисяч доларів. Прибуток вам гарантований в будь-якому випадку.
Вкласти зараз можна в таку криптовалюту, як ZIL навіть 20 доларів.
«Гроші – це просто цифра, число. Але вони повинні бути надійним числом. Цифрові валюти засновані на четвертій промисловій революції, яка називається блокчейн». Бін Хену
Метод 2
Міжбіржовий арбітраж
Арбітраж – заробіток на різниці курсів одного і того ж активу на різних біржах. Завдяки арбітражу з'являється можливість переводити активи з однієї біржі на іншу, або здійснювати арбітражні угоди всередині однієї біржі без трейдингу за рахунок різниці курсів торгових пар на одній і тій самій біржі. Міжбіржовий арбітраж – цілком законний спосіб заробітку. Він відноситься до активних методів заробітку, в той час як покупка крипти з метою продати пізніше дорожче – до пасивних. Курси на різних біржах залежать від кількості користувачів, від цін попиту і пропозиції.
«Біржовий стакан» – всі ордери платформи на купівлю і на продаж
Наприклад, коли ціна біткойна перевищила 20 тис. доларів у грудні 2017 року, різниця курсів на біржах була дуже суттєвою. Так, на одній з африканських бірж його ціна досягала 26 тис. доларів. Тому, можна було купити біткойн по 20 тис. доларів в Європі або США і тут же продати його за 26 тисяч на африканській біржі. На жаль, зараз суттєвої різниці курсів на різних криптобіржах практично не зустрічається. Отже, і можливість заробити таким методом стала менш доступною, хоч і не зникла зовсім.
Як працює метод. Для початку ви реєструєтеся на декількох криптобіржах. Щоб не було проблем з введенням / виведенням коштів, рекомендую пройти верифікацію за необхідності. Далі, необхідно завести кошти на біржі.
При цьому, купуйте крипту не тоді, коли її ціна знаходиться на піку; купуйте тоді, коли ціна, наприклад, тестує важливі рівні підтримки, тобто опускається.
Далі вам доведеться моніторити курси валют на біржах, на яких ви зареєструвалися. Якщо ви бачите, наприклад, що на біржі А курс ріппл значно вище, ніж курс ріппл на біржі В, де зберігаються ваші кошти, ви купуєте ріппл на біржі В і переводите на біржу А, де продаєте за вигіднішою ціною. Це в загальних рисах. Торгових пар дуже багато, і варіантів здійснення подібних обмінів багато.
Ще один приклад. На біржі CREX один Ripple коштує 70 центів. На біржі Binance 1 Ripple оцінюється в 74 цента.
Крок 1
Купуємо 1000 Ripple за 700 доларів на біржі CREX і переводимо їх на Binance.
Крок 2
Продаємо на Binance і виручаємо 740 доларів. «Брудний» прибуток склав 40 доларів США.
Незважаючи на те, що схема нескладна, є кілька специфічних моментів, які потрібно враховувати, здійснюючи такий обмін. По-перше, одержаний прибуток «брудний». З цих умовних 40 доларів необхідно відняти відразу кілька комісійних зборів:
– за переказ фіатних коштів на біржу CREX;
– за купівлю Ripple на біржі;
– за транзакцію між біржами;
– за продаж Ripple на Binance;
– за виведення фіатних грошей на картку.
Таким чином, чистий прибуток зменшиться, як мінімум, на 10 доларів (іноді більше) і складе 30 доларів США.
Що слід враховувати при торгівлі таким способом:
1) за введення / виведення коштів біржі можуть брати комісію. Якщо сума комісії перевищує потенційний дохід – то втрачається і сенс здійснення угод. Крім того, введення фіата на біржу може зайняти від декількох годин до декількох днів. Краще заздалегідь поповнити торгові баланси на декількох біржах;
2) при арбітражній торгівлі не можна зволікати. Якщо у вас нестабільне інтернет-з'єднання або самі біржі працюють нестабільно – ви, швидше за все, не отримаєте профіт, а тільки втратите свої кошти. Ціни на крипторинку змінюються дуже швидко. Крім того, біржі можуть швидко реагувати на різницю курсів і виправляти її;
3) при арбітражній торгівлі вам необхідно буде постійно рахувати. Якщо ви не врахуєте комісію за переказ між біржами або допустите помилку при підрахунку – ви втратите кошти, а не заробите. Для спрощення цього процесу існують різноманітні торгові боти (Bitcoin Dealer, Bitcoin Arbitrage, Gekko, Blackbird, CryptoMedics, Gimmer, HaasOnline), програми (https://bitsgap.com/arbitrage-tool, https://docs.cryptohopper.com/docs/en/Types%20of%20Hoppers%20-% 20Bots/arbitrage) і калькулятори. На жаль, у мене немає досвіду їх використання, так як я віддаю перевагу торгівлі всередині однієї біржі;
4) вам доведеться зберігати на біржах досить великі суми, що піддає ваш капітал ризику. До сих пір надходять повідомлення про злами криптобірж;
5) поставтеся відповідально до вибору бірж для торгівлі. Якщо ви внесете кошти на маловідому біржу з проблемами безпеки – ви втратите гроші. Також варто врахувати те, що на деяких біржах не реєструють користувачів певних країн. Ще одна проблема – деякі біржі не лояльні до користувачів країн СНД: можуть блокувати рахунки і т. д. Рекомендую такі біржі, як Binance, OKEx, КuСoin, Latoken. 4—5 надійних бірж для даної стратегії буде досить, немає необхідності реєструватися на всіх криптобіржах;
6) намагайтеся рідше виводити прибуток з бірж для мінімізації втрат;
7) самостійно моніторити курси всіх криптоактивів неможливо. Швидше за все, вам все ж таки доведеться користуватися послугами крипто-роботів або спеціальних програм. Головне – не надавайте їм повний доступ до торгового аккаунту, і віддавайте перевагу роботам-радникам. Всі рішення по операціях приймайте самостійно;
8) чим більше спред (різниця між цінами купівлі і продажу), тим вигідніше арбітраж. Проводити операції найкраще з тими криптовалютами, у яких висока швидкість транзакцій в мережі (з альткоінами типу Стеллар, Ріппл і т.д.). Біткойн – не той актив, який найкраще підходить для міжбіржового арбітражу (швидкість транзакцій – 6—7 / секунду). У мережі Біткойн також виріс розмір комісійних зборів за транзакції.
Кому підійде даний спосіб заробітку
Міжбіржовий арбітраж буде вигідний тим, у кого є великий початковий капітал. Якщо ви плануєте вкласти 100 доларів – ви навряд чи нормально заробите. Починати краще мінімум з 1000 доларів.
«Криптовалюта – це валюта грошової незалежності людей, і це більше, ніж просто фінансова одиниця» Нік Спанос
Метод 3
Торгівля всередині однієї біржі
Цей метод схожий на міжбіржовий арбітраж, тільки в даному випадку, всі операції проводяться на одній біржі. Найпростіші торгові операції всередині одного майданчика виглядають наступним чином.
Схема 1: з використанням декількох криптовалют
Крок 1
Маємо 1 000 доларів США. Купуємо 1 428 Ripple.
Крок 2
Обмінюємо 1428 Ripple на 142 EOS.
Крок 3
Обмінюємо 142 EOS на долари і отримуємо 1042 долара США.
Схема 2: купив дешевше, продав дорожче
Крок 1
Купуємо 1 ВТС на біржі Бінанс за ціною 9100 доларів.
Крок 2
Продаємо 1 ВТС на біржі Бінанс за ціною 10100 доларів. «Брудний» прибуток – 1000 доларів.
Існують і більш складні схеми, однак, їх застосування залежить від досвіду трейдера.
Що слід враховувати при торгівлі таким способом:
1) якщо затягнути з продажем / купівлею, то можливий прибуток впаде або зникне;
2) деякі біржі вводять внутрішню затримку на обмін (зазвичай 20 хвилин), а значить, така схема арбітражу буде ефективна лише умовно;
3) слід враховувати комісії. За всі торгові операції всередині біржі необхідно платити комісію;
4) при використанні схеми «купив дешевше, продав дорожче» іноді, можливо, доведеться чекати кілька днів, тижнів, а то і місяців, перш ніж спред буде істотним і угода принесе прибуток.
Кому підійде даний спосіб заробітку
Підійде всім, хто відповідає критеріям для реєстрації на криптобіржах. Починати можна і зі 100 доларів, але тоді і прибуток буде дуже незначним. Для розуміння роботи методу заради інтересу потренуйтесь із невеликими сумами, вивчіть комісії бірж.
«… ці валюти не зникнуть, вони будуть поширюватися на кожну економіку і в кожен куточок планети. Може трапитися, що виживання деяких малих країн стане залежним від криптовалют. І ці активи завжди будуть за межами традиційних фінансових посередників, таких як уряд, банки, інвестори, міністерства або міжнародні організації» Ростін Бехнам, комісар CFTC
Метод 4.1
Стейкінг на біржах
Staking – це процес зберігання коштів у криптовалютному гаманці для підтримки операцій мережі блокчейнів. Користувачі отримують винагороду за просте внесення і зберігання монет.
Алгоритм Proof-of-Stake (PoS, дослівно: «підтвердження частки») – механізм консенсусу у багатьох криптовалютах, при якому ймовірність формування учасником чергового блоку в блокчейні пропорційна частці, яку складають кошти цього учасника (розрахункові одиниці даної криптовалюти) від їх загальної кількості. Тобто, чим більше криптовалюти у вашому гаманці, тим більшу винагороду ви отримуєте. Даний метод є альтернативою методу PoW, при якому ймовірність створення чергового блоку вище у володаря більш потужного обладнання для майнінгу.
Так виглядає несинхронізований десктопний клієнт (гаманець)
Staking на біржі Бінанс
Користувачі біржі можуть отримувати винагороди після реєстрації та внесення мінімального депозиту в нижчезазначених криптовалютах. Є пасивним методом, і прибутковість залежить від обсягу депозиту. Для початку заробітку необхідно, щоб в гаманці просто була мінімально необхідна сума криптовалюти для стейкінга.
На Binance доступні 2 варіанти стейкінга:
1. Фіксований.
Передбачає внесення і «блокування» коштів на певний проміжок часу з отриманням доходу після «розблокування» коштів.
Доступні монети для розміщення (червень 2021):
– EOS (дохід 12,49% / рік), мінімальний депозит: 0,01 EOS (близько 0,06 дол. США, згідно coingecko на червень 2021);
– BAND (дохід 24,79%), мінімальний депозит: 0,1 BAND (близько 0,83 дол. США);
– XEM (дохід 2.8%), мінімальний депозит: 500 XEM (близько 93 дол. США);
– DASH (дохід 16.62%), мінімальний депозит: 1.85 DASH (близько 76 дол. США);
– GXS (дохід 11.39%), мінімальний депозит: 1 GXS;
– ONE Harmony (дохід 24.79%), мінімальний депозит: 1 ONE (близько 0.1 дол. США) і ін.
Всього доступний 61 продукт для фіксованого стейкінга.
Для початку заробітку необхідно, щоб в гаманці просто була необхідна мінімальна сума крипти для стейкінга. Потім переходите в розділ «Фінанси» -> «Стейкінг» -> «Locked staking» або «DeFi staking», вибираємо період стейкінга («Locked period» – тільки для фіксованого стейкінга) -> «Stake now».
Фіксований Staking на біржі Бінанс
2. DeFi стейкінг
Доступні монети для розміщення:
– USDT (max дохід 5,67%), мінімальний депозит: 0.00001 USDT (0.00001 дол. США);
– BNB (дохід 8,49%), мінімальний депозит: 0.00001 BNB (близько 0,003 дол. США);
– DAI (дохід 8,79%), мінімальний депозит: 100 DAI (близько 99 дол. США) та ін.
Усього доступно 11 продуктів для DeFi стейкінга.
Подібні способи заробітку доступні також на Bitfinex, Bitbond і Poloniex.
Крім того, на Бінанс поки ще є фіксований стейкінг ETH 2.0 (4.90% ~ 21.60% річних) з нагородою в BETH. Ви можете обміняти свої ETH після завершення першого етапу оновлення і запуску ETH 2.0 Shard Chains. При цьому ви можете обміняти свої BETH на ETH в співвідношенні 1: 1 і отримати суму, рівну поточній сумі BETH. Ви зможете викупити ETH, які беруть участь в стейкінгу, після завершення першого етапу ETH 2.0, який може зайняти до 24 місяців.
Стейкінг на сайтах
Один із прикладів – це stakingrewards.com. Staking Rewards – провідний постачальник даних для інструментів для стейкінга. В даний час відстежують 216 дохідних активів з середньою ставкою винагороди 14,95%. Досить просто перевести активи на сайт і почати стейкінг.
Що слід враховувати при стейкінгу:
1) чим більше кількість розміщених вами токенів і чим довше ви їх тримаєте на рахунку – тим більший прибуток;
2) зберігання великих сум на біржах і онлайн-гаманцях піддає ризику ваші активи.
Кому підійде даний спосіб заробітку
Підійде як новачкам з невеликим початковим капіталом, так і досвідченим інвесторам, готовим вкласти в стейкінг пристойні суми.
Метод 4.2
Стейкінг за допомогою мастернод
Мастернода (від англ. Masternode) – це криптовалютний повний вузол (гаманець, встановлений на ПК), який підтримує мережу, розміщуючи і синхронізуючи всю копію розподіленого регістра монети в режимі реального часу і інші послуги для блокчейна мережі. У свою чергу, власник мастерноди отримує криптовалюту в якості нагороди. Встановлення мастерноди – це альтернатива майнінгу. Якщо раніше для отримання нагород від мастернод необхідно було тримати свій комп'ютер включеним 24 години / добу і завантажувати весь блокчейн криптовалюти, то зараз є сервіси, які працюють для вас віддалено, за невелику комісію. Допомога по установці мастернод здійснює ось цей сайт: https://bit.ly/2Gpf32z.
Послідовність дій.
Крок 1
Реєструємося на сайті, зазначеному вище.
Крок 2
Поповнюємо рахунок (в крипті або фіаті, для початку буде достатньо близько 30—50 доларів).
Крок 3
Після ретельного аналізу і вибору криптовалюти, натискаємо на "+" праворуч.
До вибору монети для стейкінгу необхідно відноситись дуже уважно
Крок 4
Обираємо план оплати та досвід роботи з мастернодами. Для початківців підійде варіант «Beginner». Потім натискаємо на сайті «Let’s start».
Крок 5
Переконуємося, що у нас все готово для запуску мастерноди: 1) на комп'ютер встановлений офіційний гаманець тієї крипти, для якої буде запущена нода; 2) куплена необхідна сума криптовалюти, яка буде «замкнена» в ноді для її роботи. Ця сума повинна вже бути на гаманці; 3) поповнений баланс на сайті. Ставимо галочки у всіх 3-х пунктах і на сайті натискаємо «Next step».
Крок 6: платіж самому собі
Відкриваємо на комп'ютері гаманець і натискаємо «Receive» (отримати), потім «Request payment» (запросити платіж) для створення нової адреси гаманця. У вікні, копіюємо згенеровану адресу нашого гаманця. Після цього на сайті натискаємо «Next step».
Крок 7: платіж самому собі, частина 2
У гаманці натискаємо «Send» (відправити), потім в рядок адреси одержувача (Pay to) вставляємо скопійовану раніше адресу нашого гаманця. У рядку amount (кількість) вводимо точну суму монет, необхідних для запуску ноди, і робимо платіж. Після цього на сайті натискаємо «Next step». Крок 7 можна ще назвати «замиканням» монет; це необхідно для роботи вашої ноди. Поки кошти будуть замкнені і нода запущена, ви не зможете ними користуватися.
Крок 8: платіж самому собі, частина 3
Переходимо в розділ «Transactions» (транзакції) в гаманці, визначаємо саму останню, позначену як «Payment to yourself» (платіж самому собі), двічі натискаємо на неї. Знаходимо «Transaction ID» (ID транзакції) і копіюємо його, вставляємо у відповідне поле на сайті і натискаємо «Deploy».
Крок 9
На підставі наданих даних про вашу транзакцію, сайт підготує для вас документ, який необхідно буде завантажити і скопіювати в директорію гаманця, після чого слід перезапустити сам гаманець на комп'ютері. Враховуйте, що ваша нода запуститься не відразу ж, навіть якщо на сайті буде статус «Активна». Прибуток за запущену ноду ви будете теж отримувати не відразу. Він буде нараховуватися безпосередньо на ваш гаманець.
Що слід враховувати:
1) якщо на криптобіржі, на якій ви купуєте крипту для запуску ноди, у вас немає інших коштів, заведіть туди трохи більше, ніж необхідна сума. Або купіть більше крипти, ніж необхідно для запуску ноди. Це потрібно для того, щоб покрити комісію за виведення коштів із біржі на ваш гаманець. Наприклад, для запуску ноди необхідно 32 ЕТН. Купуйте не 32, а 32,1 ЕТН. Припустимо, комісія за переказ на гаманець складе 0,01 ЕТН. На гаманець переведіть 32,09 ЕТН.
2) Перед запуском ноди необхідний дуже детальний аналіз тієї валюти, для якої буде запущена нода. Читайте відгуки в мережі, особливо на форумі bitcointalk. Якщо бачите хоч десь інформацію про те, що проєкт пов'язаний зі скамом – відразу переходьте до аналізу іншого проєкту. Подивіться на графіки валюти (щоденні, щотижневі). Якщо проєкт молодий і ціна крипти з самого початку запуску стрімко йде вниз – відразу переходьте до аналізу іншого проєкту. Також, подивіться, на яких біржах торгується дана криптовалюта, який обсяг її ринкової капіталізації, хто керівник проєкту і хто його підтримує. Якщо криптовалюта торгується тільки на 1—2 непопулярних біржах і обсяг її капіталізації не дотягує і до 1 млн. доларів – відразу переходьте до аналізу іншого проєкту. Оцініть в загальному головний сайт криптовалюти. Якщо у нього відсутній протокол безпеки, він мало функціональний тощо – добре подумайте, перш ніж запускати таку ноду.
3) Висока прибутковість ноди і при цьому низька вартість її запуску повинні насторожувати. Віддавайте перевагу нодам відомих криптовалют, типу DASH, PIVX і т. д.
4) При підрахунку прибутковості, не забувайте враховувати комісію, яку необхідно буде заплатити за обслуговування ноди.
5) Не починайте процес по запуску ноди, поки повністю не завантажили на комп'ютер гаманець і до тих пір, поки гаманець не синхронізується з основною мережею.
Кому підійде даний спосіб заробітку
Підійде всім, у кого рівень володіння комп'ютером та знання англійської – вище середнього. Незважаючи на те, що я детально описав процес створення мастернод, у вас можуть виникнути труднощі, особливо на останньому етапі встановлення і запуску ноди. Може статися так, що вам доведеться звертатися в службу підтримки, а з операторами необхідно спілкуватися англійською. Крім того, для початку необхідний стартовий капітал. Можна запустити і ноду вартістю 100 доларів з місячним прибутком в 10 доларів, але толку від цього мало. Я вважаю, що метод підходить тим, хто готовий добре вкластись (так, вартість мастерноди DASH – майже 77 тис. доларів, а дохід – близько 370 доларів / місяць; припускається, що вартість мастерноди ETH 2.0 – 32 ETH – 11800 USD). Хороший заробіток можна отримати в тому випадку, коли запущено відразу кілька мастернод.
Правообладателям!
Представленный фрагмент книги размещен по согласованию с распространителем легального контента ООО "ЛитРес" (не более 20% исходного текста). Если вы считаете, что размещение материала нарушает ваши или чьи-либо права, то сообщите нам об этом.Читателям!
Оплатили, но не знаете что делать дальше?